ד"ר גיא גוטמן .M.D, מומחה בכיר בגינקולוגיה ומיילדות ומנתח מוביל בתחום

שבועות לעומת חודשי הריון? איך סופרים את זה נכון?

שבועות לעומת חודשי הריון? איך סופרים את זה נכון?

תקופת ההריון אורכת בדרך כלל בין 9-10 חודשים, השאלה היא כמה זה בשבועות? נושא שיכול מאוד לבלבל, במיוחד בהריון הראשון שלך. בואי נעשה סדר, כדי שבכל פעם שתרצי לדעת, או שישאלו אותך באיזה שבוע או חודש הריון את, תהיה לך תשובה מוכנה, גם לגבי הטרימסטר בו את נמצאת.

 

כמה זמן נמשך הריון בחודשים ובשבועות?

למעשה, הריון נספר מהיום הראשון של הווסת האחרונה שלך, וזה אומר ששבועיים נוספים נספרים בתחילת ההיריון שלך כאשר את לא בהריון, ולא מתאריך ההתעברות המתרחש בדרך כלל שבועיים לאחר מכן. ייתכן כי כאן מקור הבלבול, ועל כך מבוססת הטענה כי הריון נמשך 40 שבועות (280 יום) ולא 9 חודשים.

ישנם מקרים בהם מתרחשת לידה מוקדמת, דבר שקורה לפני שבוע 37 להריון, ואז התינוק נחשב פג.

 

השוואת שבועות לחודשים ולטרימסטרים…

ספירה השבועות לעומת החודשים, לוקחת בחשבון את השבועיים הראשונים שעדיין לא נחשבים הריון, וזה אומר, שאם כל חודש נספר כ-4 שבועות, החודש הראשון נחשב כ-6 שבועות. מבולבלת?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורך טבלה, שכוללת גם את 3 הטרימסטרים, שיכולה ללוות אותך לאורך כל ההריון. מוזמנת גם להדפיס, לגזור ולשמור.

(הייתי מעצבת כאן טבלה עם הלוגו של ד"ר גוטמן להורדה – יכולה לעשות זאת עבורכם בקנבה).

חודש הריוןשבוע הריוןטרימסטר
11-6 

טרימסטר 1

27-10
3 – חלק 111-13
3 – חלק 214-15 

טרימסטר 2

416-19
520-23
6 – חלק 124-27
6  – חלק 2שבוע 27 

 

טרימסטר 3

728-32
833-36
937-40

 

 

איך קובעים את תאריך הלידה של התינוק/ת?

לא תמיד ניתן לדעת את מועד הלידה הצפוי של התינוק/ת, במיוחד אם את חווה מחזור לא סדיר. אז איך קובעים את גיל ההריון ותאריך הלידה הצפוי? על ידי הערכה המבוססת על היום הראשון בו קיבלת את המחזור האחרון שלך, הערכת מועד הביוץ וההתעברות, בדיקת אולטרסאונד, ובדיקה פיזית (וגינלית או בטנית), שמאפשרת למדוד את גודל הרחם.

 

את מוזמנת לחשב את תאריך הלידה הצפוי ושבוע ההריון, גם באמצעות מחשבון ההריון שיצרנו עבורך

המחבר: ד״ר גיא גוטמן

רופא בכיר במרכז בריאות האישה של קופת חולים כללית, מומחה בגינקולוגיה ורפואת צוואר הרחם, בעל 20 שנות ניסיון מוצלח בפריון, מיילדות וגינקולוגיה.

אולי יעניין אותך גם: